advertise
دکتر فهیمه محب‌محمدی

آموزش جامع خواب

دکتر فهیمه محب‌محمدی

آموزش جامع خواب

یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاری ما والدین در دوران کودکی فرزندانمان آموزش خواب مستقل به آن هاست، زیرا خواب مناسب و کافی کودک نه تنها باعث بهبود رشد مغزی او، بهبود تغذیه، بهبود مشکلات رفتاری و بهبود سیستم ایمنی کودک است، بلکه باعث بهتر شدن کیفیت خواب والدین و شادی بیشتر خانواده خواهدشد. دقت داشته باشید...بیشتر

دکتر فهیمه محب‌محمدی
دکتر فهیمه محب‌محمدی
دکتر فهیمه محب‌محمدی
جمع فاکتور
۷۵۰,۰۰۰تومان
  • توضیحات
  • سرفصل ها
  • سوالات متداول

آموزش جامع خواب

یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاری ما والدین در دوران کودکی فرزندانمان آموزش خواب مستقل به آن هاست، زیرا خواب مناسب و کافی کودک نه تنها باعث بهبود رشد مغزی او، بهبود تغذیه، بهبود مشکلات رفتاری و بهبود سیستم ایمنی کودک است، بلکه باعث بهتر شدن کیفیت خواب والدین و شادی بیشتر خانواده خواهدشد. در کشورهای پیشرفته همه والدین در دوران بارداری و قبل از تولد نوزاد در آکادمی های خواب، اصول صحیح خواب و چگونگی آموزش استقلال در خواب به کودکان را آموزش می بینند.
با این آموزش اصولی فرزند شما از سه ماهگی به آهستگی تفاوت روز و شب را خواهد آموخت، ریتم سیرکادین او به درستی شکل خواهد گرفت، کم کم با روش های اصولی شیوه به خواب رفتن مستقل و خودآرامبخشی را نیز می آموزد. هرچه دیرتر برای آموزش اصولی خواب اقدام کنیم کودکمان سخت تر با اصول صحیح خواب آشنا شده و مستقل خواهد شد.
دقت داشته باشید این دوره در اسپات پلیر بارگذاری شده و پس از خریداری لایسنس آن در اختیار شما قرار میگیرد. لازم است برای دیدن دوره اپلیکیشن اسپات پلیر را روی گوشی یا لپ تاپ خود نصب کنید.
در صورتی که پس از اتمام خرید لایسنس برای شما ارسال نشد به تلگرام سایت پیام دهید و کد پیگیری پرداخت خود را برای ما ارسال کنید.


آموزش سیکل های خواب

در بخش اول شما را با هرآنچه لازم است راجع به خواب بدانید آشنا خواهیم کرد

چگونگی به خواب رفتن

برای آموزش خواب لازم است بدانیم چه عواملی باعث شروع خواب در انسان میشوند، به ترتیب با ریتک سیرکادین فشار خواب و هوستاز بدن آشنا میشویم تا بتوانیم آن ها را با رفتار صحیح در کودکمان فعال کنیم

میزان خواب مورد نیاز در هر سن

باید بدانیم چه میزان خواب برای کودک ما کافی است و نشانه های کمبود خواب را بشناسیم

آموزش خواب صفر تا ۴ ماهگی

اگر کودک شما زیر ۴ ماه سن دارد بهترین زمان برای شروع آموزش خواب را در اختیار دارید. در این قسمت تمام نکان خواب نوزادی، تخت خواب مناسب، قنداق پستونک و لالایی را خواهید آموخت.

خودآرامبخشی و شیرشب

شیوه خوآرامبخشی شیوه ای است که به کودک می آموزد با هربار بیدار شدن بدون نیاز به حضور والدین یا تکان دادن و شیر خوردن به خواب برود، آموزش این شیوه از سه ماهگی آغاز می شود ولی اگر کودک شما بزرگ تر است نیز باید آموزش را شروع کنید زیرا تا زمانی که کودک خودآرامبخشی را نیاموزد خواب خودش و شما مختل خواهد بود.

قطع شیر شب و جداسازی

شیوه صحیح و تدریجی قطع شیر شب و اصول جدا کردن مکان خواب کودک به کودک کمک میکند خواب آرام تر و منسجم تری را تجربه کند.

اصول خواب از شش تا ۲۴ ماهگی

در این قسمت هرآنچه لازم است در پسرفت های خواب و بیداری های مکرر شبانه کودک بیاموزید را در اختیارتان قرار می دهیم.

اصول خواب در سنین پیش از مدرسه

خواب کودک شبیه بازی مار و پله است و در هر دور مشکلاتی دارد که باید به شیوه صحیح با آن برخورد کرد بعلاوه در این سن تربیت جنسی و روتین خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است

اصول خواب در سنین نوجوانی

به طور کلی مشکلات این سنین را بررسی میکنیم

اختلالات خواب

اختلالات خواب شامل وحشت شبانه، کابوس شبانه، دندان قروچه، حرف زدن و راه رفتن در خواب، بختک، شب ادراریو خروپف در این قسمت توضیح داده خواهند شد.

اصول جداسازی اتاق خواب

در سنین بالاتر جداسازی اتاق خواب اصول خود را دارد که در این بخش آموزش میبینید

معرفی کتاب و کاربرگ

شما برای سنین بالای سه سال نیاز به کتاب های کودک مخصوص و کاربرگ های روتین صبح و شب نیاز دارید که آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد

آموزش خواب مناسب چه افرادی است؟

این پکیج آموزشی مناسب از بارداری تا سنین مدرسه است هرچه زودتر آموزش اصولی خواب را شروع کنید زودتر به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

چرا باید خواب را به کودک بیاموزیم؟

کودکان ما در خوابیدن کاملا به ما وابسته هستند و به محض تولد هرمون خواب و ریتم شب و روز ندارند. اگر ما اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشیم باعث بد شکل گرفتن این مسیر خواهیم شد و ممکن است کودک ما تا سنین بالا همچنان شیوه خوابیدن مستقل را نیاموزد و خواب مختل و به دنبال آن رشد مختلی خواهد داشت.

چرا باید کودک قبل از ساعت ۹ بخوابد؟

در حدود یک و نیم سالگی هرمون رشد کودک کاملا وابسته به خواب اوست و در ساعت ۱۰ شب تا ۲ شب در خواب عمیق ترشح خواهد شد. در صورتی که کودک ما دیرتر از ساعت ۹ به خواب رود بخشی از رشد مناسب خود را از دست خواهد داد.

چرا باید حدود شش ماهگی شیر شب را قطع کنیم؟

پس از شش ماهگی کودکان قادر هستند ۸-۱۰ ساعت بدون نیاز به شیر بخوابند. بیداری های مکرر شیرخوار برای تغذیه نه به علت گرسنگی که به علت عدم توانایی خوابیدن مستقل است. در صورت ادامه مکرر شیردهی به کودک در این سنین، زمینه بدغذایی و بی اشتهایی در طول روز، خواب غیر یکپارچه و مختل، پوسیدگی دندان ها و تشدید ریفلاکس فراهم می شود.

آیا این کارگاه مناسب کودکان بالای ۲-۳ سال نیز هست؟

اگر کودک شما همچنان برای خوابیدن به شما نیاز دارد و چندین بار در طول خواب شما را بیدار میکند. اگر خواب او آشفته و همراه با اختلالات خواب است بله این کارگاه مناسب شماست.